PROJEKT „SZKOŁA W RADIU”

28.05.2015

Nasze Liceum przystępuje do dziennikarskiego projektu „Szkoła w Radiu”.

„Szkoła w radiu” to projekt Akademii Dziennikarskiej Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży i radia Pryzmat.

Do udziału w nim zapraszamy krakowskie szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.
W ramach projektu młodzież uczestniczy w warsztatach, gdzie poznaje teorię z zakresu dziennikarstwa i nabywa praktycznych umiejętności związanych z montażem radiowym, przygotowaniem audycji publicystycznej i emisją głosu.
Zdobytą wiedzę wykorzystuje następnie podczas pracy nad programem radiowym.
Każda ze szkół uczestniczących w projekcie raz w miesiącu przygotowuje jedną audycję na tematy związane z życiem placówki lub ważnymi wydarzeniami odbywającymi się na jej terenie.
Uczniowie mają dzięki temu możliwość zapoznania się z warsztatem pracy dziennikarza i prezentera radiowego, a ponadto mogą w ciekawy sposób pogłębiać swoją wiedzę i zainteresowania, odkrywać nowe pasje i spróbować swoich sił w nowej, innej niż znane im dotąd, roli.
Dla szkół z kolei projekt może być doskonałą okazją do zaprezentowania dorobku swoich uczniów na szerszym forum, poinformowania opinii publicznej o swoich osiągnięciach i podejmowanych działaniach, a także o nurtujących te placówki problemach.

Prosimy uczniów o zgłaszanie się do projektu do 1 czerwca w sekretariacie. Ilość miejsc ograniczona.