Kadra pedagogiczna

 

IV Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królów Polskich w Krakowie

 

KADRA PEDAGOGICZNA

Dorota Bartczak – jestem nauczycielką geografii, Magistrem wydziału geograficznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunkach geografia z przyrodą oraz geografia z wiedzą o społeczeństwie. Moja praca jest moja największa pasja, wśród uczniów cenie szczerość, poczucie humoru, ambicje i własne zdanie. W wolnych chwilach uwielbiam gotować, czytać książki, podróżować, interesuje się muzyką klasyczną, filmem, geografią społeczną ekonomiczną i dydaktyką.

Piotr Broda – ukończone studia na wydziałach Fizyki i Techniki Jądrowej AGH oraz Elektrotechniki Automatyki Informatyki i Elektroniki AGH,  z wykształcenia mgr inż. fizyk i informatyk. Dyplomowany nauczyciel informatyki, fizyki i algorytmiki. Recenzent podręczników do informatyki. Współautor podręczników i programów nauczania do informatyki w zakresie rozszerzonym dla liceum i technikum dopuszczonych do użytku szkolnego decyzją MEN. Współautor w zakresie rysunków i diagramów Encyklopedii Fizyki. Autor poradników metodycznych oraz zadań z informatyki dla nauczycieli i uczniów. Trener z ramienia AGH nauczycieli informatyki w Ogólnopolskim Międzyuczelnianym Projekcie: Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Trener uczniów klas architektonicznych w zakresie grafiki komputerowej 2D i 3D oraz projektowania CAD. Wieloletni nauczyciel i wychowawca młodzieży.

Małgorzata Celuch – wicedyrektor, nauczyciel matematyki.

Studiowałam matematykę, bo zawsze bardzo ją lubiłam. Chciałam jej uczyć od kiedy ją poznałam 😊. Zaczęłam w trakcie studiów i nieprzerwanie uczę matematyki w szkołach ponadpodstawowych czerpiąc z tego dużą przyjemność. W swojej pracy najbardziej lubię wspólnie z uczniami odkrywać, że matematyka wcale nie jest tak trudna, jak głoszą obiegowe opinie 😉.

Jednocześnie od kilkunastu lat pracuję jako ekspert prawa oświatowego pomagając dyrektorom szkół w rozwiązywaniu problemów. Piszę książki i artykuły z zakresu zarządzania szkołami.

W kontaktach z ludźmi (nie tylko uczniami) najbardziej cenię uczciwość i życzliwość.

Małgorzata Czerniawska- nauczyciel języka angielskiego. Magister Filologii Angielskiej oraz Amerykanistyki na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych. Zainteresowania: literatura, historia, podróże. U uczniów ceni: kreatywność, prawdomówność, obowiązkowość, rzetelną pracę, a także poczucie humoru.

Aleksander Kasperczyk –  Absolwent matematyki krakowskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej (obecnie UP), nauczyciel matematyki z wieloletnim doświadczeniem.
Praca jest moją pasją. Poza pracą, o ile czas pozwala, lubię dobrą książkę, jazdę na rowerze, pływanie.
U uczniów cenię kulturę osobistą, pracowitość, otwartość, poczucie humoru i dystans do siebie.

Agata Kawulok – nauczyciel matematyki. Magister
Wydziału Matematyczno-Fizyczno-Technicznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zainteresowania: wycieczki piesze, papierowe rękodzieło i muzyka rockowa. U uczniów ceni: szczerość, zaangażowanie, sumienność i poczucie humoru.

Jacek Kowalskiabsolwent Uniwersytetu Pedagogicznego (WSP) w Krakowie na kierunkach Pedagogika ze specjalnością Wychowanie Obronne oraz Biologia. Zainteresowania – obronność, hodowla zwierząt niekonwencjonalnych, sport (były kierownik drużyn m.in : Garbarni Kraków, Bronowianki Kraków). Nauczyciel z wieloletnim stażem, nagrodzony za swoją pracę medalami oraz odznaczeniami m.in : zasłużony działacz LOK, Srebrny i brązowy medal za zasługi dla LOK, Brązowy medal za zasługi dla obronności kraju oraz w roku 2020 (październik) uhonorowany NAGRODĄ PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA.

Ewa Lenarska– nauczycielka języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie. Magister Filologii Polskiej  na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Studia podyplomowe z Wiedzy o społeczeństwie i wychowania do życia w rodzinie oraz  studia podyplomowe  z Logopedii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, egzaminator z języka polskiego.
Zainteresowania: literatura, film oraz historia, kultura i obyczaje  różnych regionów Polski – od Bałtyku po Tatry.  U uczniów ceni: prawdomówność, rzetelną pracę,  kreatywność,  kulturę osobistą, wrażliwość,  różnorodne pasje oraz inteligentne poczucie humoru.

Robert Marciniak – nauczyciel wychowania fizycznego. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Trener pływania, instruktor piłki nożnej, lekkoatletyki, piłki ręcznej, pływania, sędzia piłki nożnej szczebla centralnego. Staram się propagować wśród uczniów zdrowy tryb życia między innymi poprzez różne formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

Magdalena Mazur – absolwentka Filologii Romańskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Doświadczony metodyk, od wielu lat uczy języka francuskiego na różnych poziomach, dostosowując metody pracy do zainteresowań uczniów. Koordynator projektów unijnych o zasięgu międzynarodowym, które obejmują różne aspekty życia edukacyjnego, kulturalnego i społecznego. W pracy z uczniami stawia na kreatywność, tak aby nauka języka obcego stała się inspiracją do odkrywania kultury oraz zwyczajów danego kraju. Zainteresowania to podróże

Aneta Nasalska – magister filologii germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Opiekun laureatów
i finalistów Ogólnopolskich Konkursów Języka Niemieckiego. Opiekun wymiany młodzieży ze szkołą w Niemczech. Lubi pracować z młodzieżą, na lekcjach przykłada szczególną wagę do przyjaznej atmosfery, stosuje różnorodne techniki nauczania. U uczniów ceni rzetelność, zaangażowanie i kulturę osobistą.

Dorota Plutecka

Moje motto:

„… Kto chce pracować owocnie musi mieć w sercu miłość, a w pracy   cierpliwość …” 

                                                                                                                                                                                                  (św. Jan Bosko)

Absolwentka wychowania plastycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Ukończyła studia podyplomowe z wiedzy o kulturze na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, oraz historii sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest nauczycielem dyplomowanym z dużym doświadczeniem zawodowym. Pomaga  młodym pasjonatom historii sztuki przygotować się do Olimpiady Artystycznej; dwukrotnie z sukcesem finalisty OA. Od wielu lat jest czynnym egzaminatorem maturalnym z historii sztuki.

Mirosław Polański- nauczyciel historii. Zainteresowania: archeologia, prasa archiwalna, żeglarstwo. U uczniów ceni: otwartość, szczerość, pogodę ducha, aktywność i dociekliwość.

Izabela Porębska – nauczyciel języka angielskiego,
Magister Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Śląskim oraz Kolegium Języków Obcych, egzaminator maturalny OKE.

Zainteresowania: literatura, muzyka, podróże, kynologia.

U uczniów ceni: poczucie humoru, kulturę osobistą,  pozytywne nastawienie do życia, motywację do nauki, otwartość i życzliwość.

Jolanta Sabat-Nowak – absolwentka WSP w Krakowie – filologia rosyjska    i filologia polska. Poza pracą lubię aktywny i bierny wypoczynek. W młodzieży cenię przede wszystkim takt i kulturę osobistą, kreatywność, otwartość w wyrażaniu poglądów z zachowaniem szacunku dla drugiego człowieka i odpowiedzialność za słowo.

Dorota Sobol – uczę, bo lubię. Mam wiele pasji, którymi dzielę się z innymi – również z młodzieżą. Jedną z moich pasji jest teatr –
wiele radości dają mi wspólne wyjścia

Rafał Stopa- nauczyciel wiedzy o społeczeństwie
oraz wiedzy o kulturze. Magister Historii … Studia podyplomowe z zakresu wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o kulturze, filozofii i etyki. Zainteresowania: podróże aktywne, polityka , Edukacja filmowa,
teatr, opera. U uczniów ceni:  dojrzałość do podejmowania decyzji, szacunek do drugiego człowieka, dystans i poczucie humoru.


Małgorzata Szarańska –
nauczyciel języka włoskiego. Magister Historii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie, studia podyplomowe z zakresu przygotowania do wykonywania zawodu nauczyciela j. włoskiego. Osiągnięcia: egzamin CILS-C2 – poziom 4 na Uniwersytecie dla Cudzoziemców w Sienie, licencjonowany przewodnik miejski po Krakowie (w j. polskim i włoskim). Zainteresowania: historia  i architektura, muzyka i literatura w języku włoskim. U uczniów ceni: rzetelność i szczerość.

Katarzyna Wilkosz absolwentka wydziału polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, nauczycielka z wieloletnim stażem nauczania, jak i pracy w zespole egzaminacyjnym OKE.  W pracy zawodowej najbardziej cenię dobre i  konstruktywne relacje z uczniami.  Największą satysfakcję  daje mi zarówno praca z uczniami wybitnie uzdolnionymi,  jak również z tymi, którzy z różnych powodów zdrowotnych, losowych, rodzinnych mają w życiu bardziej „pod górkę” niż inni. Za najcenniejsze ze swoich nagród uważam dwie: najżyczliwszy i najbardziej pomocny nauczyciel.

Joanna Wołoszyn – nauczyciel języka angielskiego. Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Rzeszowie oraz Magister Filologii angielskiej, specjalność – lingwistyka stosowana –  Wyższa Szkoła Europejska im. ks. J.Tischnera. Osiągnięcia: udział w projekcie europejskim kierowanym do przyszłych nauczycieli, asystentura Comeniusa: doskonalenie umiejętności dydaktycznych i językowych jako asystent nauczyciela w Wielkiej Brytanii. Zainteresowania: podróże, tradycja, zwyczaje i kultura Wielkiej Brytanii. U uczniów ceni: szczerość, wytrwałość i poczucie humoru.

Paweł Zgud – absolwent Akademii Pedagogicznej
(UP – teraz ).
Nauczyciel WF oraz EDB z powołania😊.
Pasjonat sportu  – trener ćwiczeń ruchowych , trener personalny ,fan motoryzacji .
Lubiący poczucie humoru.

Jolanta Zwoźna – nauczyciel fizyki.
Magister Wydziału Matematyczno-Fizyczno-Technicznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie.
Zainteresowania: logika, sztuka, filozofia.
U uczniów ceni:  ciekawość.

Kontakt

Adres: Telefon:

IV Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Adres:
ul. Basztowa 17,
31-143 Kraków

Telefon:
12 422-90-98, 12 422-91-93,
509 674 951