Oferta szkoły

IV Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królów Polskich

w Krakowie:

– 30 lat istnienia na mapie edukacyjnej szkół niepublicznych Krakowa;

– Atrakcyjna lokalizacja, niezmienna od początku istnienia szkoły. Kamienica przy ulicy Basztowej  17, w której mieści się nasza szkoła pochodzi z XVIII w.

100 % zdawalność matury; wysoka edukacyjna wartość dodana, progres wyników uczniów w stosunku do poprzedniego etapu edukacyjnego

MATEMATYKA NAUCZANA Z PODZIAŁEM NA GRUPY

Pierwsi w Polsce uczymy matematyki z podziałem na grupy, uwzględniając zalecenia NIK, po negatywnej ocenie sposobu nauczania matematyki w Polsce.

Wszystkie lekcje matematyki odbywają się w   małych grupach (najczęściej do 11 osób).

– Poszerzona liczba godzin z j. angielskiego ( 5 godzin tygodniowo); opieka egzaminatorów maturalnych, zajęcia z native speakerem.

– Klasy z rozszerzeniami:

• biologia, chemia, język angielski
  • Wos, historia, j.polski  język angielski
  • Matematyka, geografia, j.angielski
  • J. angielski, j. hiszpański, j.polski

– Istnieje możliwość indywidualnego doboru przedmiotów rozszerzonych.

– Szeroka oferta wyboru drugiego języka obcego (język włoski, język niemiecki, język hiszpański, język francuski, język rosyjski).

– Opieka pedagoga i psychologa.

– Indywidualny tok nauki dla uczniów osiągających sukcesy pozaszkolne       np. realizujących się w muzyce, sztuce, sporcie.

– Wycieczki edukacyjne i turystyczne.

–  Profesjonalna kadra pedagogiczna – egzaminatorzy maturalni.

– Nowoczesna pracownia informatyczna i chemiczna.

– Współpraca z wyższymi uczelniami; szkoła objęta patronatem uczelni wyższych.

– Współpraca m. innymi organizacjami np. z Okręgową Izbą Radców Prawnych, Krakowską Szkołą Mówców itp.

–  Doradztwo zawodowe: oferty uczelni wyższych, lekcje z ZUS, indywidualne konsultacje prozawodowe.