KONKURS NA PROJEKT GRAFICZNY SZTANDARU

18.04.2017

W związku z nadaniem imienia „Królów Polskich” IV Prywatnemu Liceum Ogólnokształcącemu w Krakowie ogłaszamy

KONKURS

na projekt graficzny sztandaru dla IV Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie

1. Organizator:

Zarząd i Dyrektor IV Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.

1. Osoby odpowiedzialne:

Halina Twardosz, Grzegorz Nicpoń.

1. Cele konkursu:
  • stworzenie projektu, który będzie wzorcem lub inspiracją do wyhaftowania sztandaru szkolnego;
  • rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości artystycznej młodzieży;
  • rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej;
  • popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych;
  • umożliwienie młodzieży zaprezentowania swojego talentu.
  1. Uczestnicy:

Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do wszystkich uczniów  IV Pry-watnego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.

1. Warunki uczestnictwa:
  • każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie 3 prace konkursowe, wykonane wybraną przez siebie dowolną techniką;
  • nie przyjmujemy prac zbiorowych;
  • wszystkie prace muszą być czytelnie opisane na odwrocie: imię, nazwisko, klasa;
  • projekt powinien uwzględniać następujące elementy:

AWERS – pełna nazwa szkoły – IV Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królów Polskich Krakowie

REWERS – wzorzec urzędowy;

Praca oddana na konkurs musi być pracą własną, nigdzie wcześniej niepublikowaną i nie-przedstawianą na innych konkursach, oddanie pracy na konkurs jest jednoznaczne ze złożeniem deklaracji o tych faktach.

1. Termin składania prac:

Prace wykonane zgodnie z wymogami regulaminu należy składać do 10 maja w Sekre-tariacie Szkoły.

1. Ocena prac:
  • komisja w składzie: Zarząd Szkoły, Dyrekcja Szkoły, Rada Pedagogiczna i Samorząd Uczniowski dokona wyboru pracy, która posłuży do wykonania sztandaru dla szkoły;
  • komisja zastrzega sobie prawo do wykorzystania całych projektów bądź ich części
  • kryteria oceny prac:
  • zgodność z tematem,
  • interpretacja własna tematu,
  • walory artystyczne,
  1. Nagrody

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę rzeczową ufundowaną przez Dyrektora Szkoły. Ponadto zostaną wyróżnione najciekawsze prace, których autorzy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Ogłoszenie wyników:

Wyniki konkursu zostaną umieszczone na tablicy ogłoszeń oraz na oficjalnej stronie internetowej szkoły.

UWAGA

Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora oraz wyrażeniem zgody na ich publikację w całości lub we fragmentach. Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody.