MIĘDZYNARODOWA WYMIANA – RELACJA

19.10.2015

Już po raz kolejny uczniowie  IV PLO w ramach wymiany młodzieży polsko-niemieckiej pojechali z rewizytą do Niemiec.  Uczniowie mieszkali w domach zaprzyjaźnionych uczniów Pelizaeus – Gymnasium w Padeborn. Gości z Krakowa przywitał w ratuszu osobiście Burmistrz Miasta Paderborn.

Uczniowie poznali niemiecki system edukacyjny biorąc udział w lekcjach swoich partnerów oraz we wspólnych projektach kulturowo-językowych ćwicząc przy tym język niemiecki i angielski.  Umiejętności logicznego myślenia i wiedzę matematyczną mogli sprawdzić uczestnicząc w łamigłówkach w największym na świecie muzeum komputerowym „Das Heinz Nixdorf Museum „. Zwiedzieli wiele zabytków, w tym również słynną katedrę w Kolonii. Poznali Teatr z perspektywy aktorów i pracowników. Zwieńczeniem pobytu w Paderborn było niezapomniane wspólne przygotowanie polsko-niemieckiej kolacji. Zapraszamy do obejrzenia relacji w zakładce „zdjęcia”.