Wychowanie fizyczne

szkoła w ruchuW celu jak najlepszej realizacji wymagań określonych w podstawie programowej wychowania fizycznego, każda szkoła powinna, w miarę swoich możliwości, posiadać ofertę zajęć wychowania fizycznego zgodną z oczekiwaniami i potrzebami uczniów.
Wychowanie fizyczne jest jednym z ważniejszych elementów życia szkolnego. Nauka w szkole wiąże się z wielogodzinnym spędzaniem czasu w pozycji siedzącej, co skutkuje bólami kręgosłupa i wadami postawy. Prowadzenie regularnych ćwiczeń nie tylko ma istotne znaczenie dla odciążenia kręgosłupa, ale także wpływa bezpośrednio na ogólną kondycję fizyczną i psychiczną uczniów.
Przez ostatnie trzy lata nauczyciele w naszej szkole podejmowali starania o to, aby zajęcia sportowe były ciekawsze, bardziej zróżnicowane, bliższe oczekiwaniom młodych ludzi.
Wprowadziliśmy do programu zajęć wychowania fizycznego formy zajęć zgodnie z oczekiwaniami uczniów: zajęcia na siłowni, na lodowisku, na ściance wspinaczkowej, paintball, zajęcia turystyczne.