Od Dyrektora

         

          IV Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królów Polskich w Krakowie to jedno z najstarszych niepublicznych liceów Krakowa. Już od ćwierć wieku zapewniamy gruntowne i wszechstronne wykształcenie. Filozofią naszej szkoły jest interdyscyplinarne podejście do kształcenia uczniów, tak aby stawali się oni społecznie odpowiedzialnymi i krytycznie myślącymi obywatelami, zdającymi sobie sprawę z różnorodności świata.

          Kameralność i rodzinna atmosfera sprzyjają podnoszeniu i rozwijaniu zarówno umiejętności, jak i kompetencji. Wszystkim naszym uczniom zapewniamy bezpieczeństwo i wsparcie. Zindywidualizowane nauczanie oraz praca pedagogów sprawiają, że odpowiednie formowanie młodzieńczych charakterów umożliwia naszym uczniom radzenie sobie w nieustannie zmieniającej się rzeczywistości. 

          Ponadstandardowa liczba godzin z przedmiotów w rozszerzeniu, dodatkowo  z języków obcych, a także wysoki poziom nauczania, głównie nakierowany na kształtowanie szeroko rozumianej przedsiębiorczości, pozwalają ubiegać się Naszym absolwentom o miejsca na wymarzone kierunki studiów w kraju i za granicą.

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia murów naszej szkoły i zapoznania się ze szczegółową ofertą edukacyjną naszego liceum.

 

 

Grzegorz Nicpoń

Dyrektor IV Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego

im. Królów Polskich w Krakowie

 

Kontakt

Adres: Telefon:

IV Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Adres:
ul. Basztowa 17,
31-143 Kraków

Telefon:
12 422-90-98, 12 422-91-93,
509 674 951