Dzisiaj jest 18.04.2014 | Godzina 17:38

03.2011

"Czarny Czwartek"

W grudniu 1970 roku na Wybrzeżu polskie wojsko wystrzeliło 46 tysięcy pocisków różnego kalibru do demonstrujących Polaków. Jeden z tych pocisków trafił w 18-latka, który przeszedł do legendy...

21 marca uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu "Czarny czwartek, czyli Janek Wisniewski padł" Antonirgo Krauze.

Jest to największa polska produkcja od czasu filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Widowiskową rekonstrukcję dramatycznych wydarzeń w Gdyni, zakończonych brutalną pacyfikacją manifestantów przez oddziały wojska i milicji w grudniu 1970 roku, wyróżnia rozmach inscenizacyjny i trzymająca w napięciu akcja.

ul. Basztowa 17, 31-143 Kraków

tel.:(12) 422-90-98, 422-91-93

faks:(12) 422-91-93

tel. kom.: 509674951

e-mail: ivplo@world-liceum.krakow.pl

O szkole

IV Prywatne Liceum Ogólnokształcące "World" istnieje od 1992 roku (od początku z uprawnieniami szkoły publicznej). Sytuuje nas to w grupie najdłużej działających i najprężniej rozwijających się niepublicznych placówek oświatowych w Krakowie.

Oferta edukacyjna

Tradycją IV PLO „World” jest rozszerzony program nauczania języków obcych i informatyki. Zarówno j. angielski, jak i drugi – wybrany przez ucznia – j. obcy realizowane są z podziałem na grupy – w zależności od stopnia zaawansowania.